dz ziemi 21 01Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto obchodzone corocznie 22 kwietnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku z inicjatywy Boliwii, ogłoszone światu przez jej prezydenta Evo Moralesa Ayma.

Coroczne obchody Dnia Ziemi mają bardzo ważny cel - 22 kwietnia ma przypominać o tym, abyśmy dbali o środowisko i ekologię. Dzień Ziemi jest szczególnie obchodzony przez uczniów, którzy organizują akademię, sadzą drzewka czy też zbierają śmieci. W tym roku takie działania były niemożliwe ze względu na epidemię.

Jednak uczniowie klasy 6 i 7 uczcili ten dzień zdalnie poprzez wykonanie plakatów, które przypominałyby wszystkim , że Ziemia jest naszym domem, a więc powinniśmy się o nią troszczyć.