10 k j ang 21 07Już po raz dziesiąty został zorganizowany Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Limanowa – pana Jana Skrzekuta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dnia 6 maja 2021r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 7 szkół z terenu Gminy Limanowa.

 

Uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi w dwóch kategoriach:

KATEGORIA I:          klasy 1-3

KATEGORIA II:         klasy 4-8

Szczególne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, gdyż w tym trudnym dla edukacji okresie, uczniowie włożyli dużo pracy i wysiłku w przygotowanie do konkursu. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności, o czym świadczą imponujące wyniki.

Komisja konkursowa, w skład, której wchodzili nauczyciele uczący w szkołach podstawowych, wyłoniła następujących laureatów:

KATEGORIA I:          klasy 1-3

I miejsce         Nikola Papież; opiekun pani Klaudia Biedrońska

SP im. ks. JÓZEFA GÓRSZCZYKA w PISARZOWEJ

II miejsce        Antoni Pasionek; opiekun pani Renata Szewczyk

                        SP  im. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO w  MORDARCE

III miejsce      Krzysztof Siciarz; opiekun pani Renata Frączek-Mamak

                               SP Nr 2 im. KONSTYTUCJI 3 MAJA W MĘCINIE

Wyróżnienie   Franciszek Florek; opiekun pani Wiesława Halat

SP Nr 2 im. STANISŁAWA KONARSKIEGO W STAREJ WSI  

             

KATEGORIA II:         klasy 4-8

I miejsce         Martyna Halota; opiekun pani Ewelina Miśkowiec 

SP im. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W RUPNIOWIE

II miejsce        Antoni Dudziak; opiekun pani Maria Siciarz

SP im. WŁADYSŁAWA REYMONTA W PASIERBCU

III miejsce      Michał Hada; opiekun pani Renata Włodarczyk

SP im. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO w MORDARCE

Wyróżnienie   Amelia Barnaś opiekun pani Joanna Janik-Kita

SP Nr 2 im. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W SIEKIERCZYNIE

 

Laureaci i uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni grami edukacyjnymi, książkami do nauki języka angielskiego.  W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli pani Edyta Król - Dyrektor GZOS, pan Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa oraz pan Marek Twaróg - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi.

Dziękujemy za ufundowanie nagród Wójtowi Gminy Limanowa. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie bardzo dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów w nauce języka angielskiego.

koordynator konkursu – Wiesława Halat