23 kwietnia uczniowie klasy drugiej ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenie SARS-CoV-2 mogli wziąć udział tylko w zajęciach online "Bezpieczna szkoła Krokodylka Tirka" zorganizowanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zajęcia były skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. do przedszkolaków i uczniów klas 1-3.

W zorganizowanych przez wychowawczynię klasy drugiej zajęciach online uczestniczyli również uczniowie klasy trzeciej i pierwszej oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Najważniejszym celem „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka" było i jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym. W atrakcyjnej formie przekazano najmłodszym przepisy obowiązujące na drogach. Dzieci podczas zajęć z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego miały możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach.

Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawiał przepisy i zasady ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych. Tematyka spotkania obejmowała m.in.:

- zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,

- bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),

- konieczności noszenia elementów odblaskowych,

- identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

Zajęcia były uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem jest krokodylek Tirek.

Dodatkowym elementem lekcji online była także możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcie prezentuje m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD.

Jolanta Ciągło