k p czyt 21 05 Konkurs Pięknego Czytania odbył się w dniach 17.02.2021 r. i 19.02.2021 r. w świetlicy szkolnej. Wzięli w nim udział chętni uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe. Zadaniem uczniów było przeczytanie przygotowanego wcześniej utworu należącego do kanonu literatury dla dzieci. Najczęściej były to wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry.

Konkurs miał za zadanie nie tylko wyłonienie mistrzów pięknego czytania. Najważniejszym celem było rozwijanie kompetencji czytelniczych, popularyzacja znajdujących się w świetlicy szkolnej książek dla dzieci oraz uwrażliwienie na piękno słowa. W zmaganiach z czytaniem tekstu oceniana była płynność i bezbłędność czytania, tempo, modulacja głosu i jego natężenie, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:        Stanisław Marcisz, kl. 2

II miejsce:       Adrian Twaróg, kl. 2

III miejsce:     Franciszek Florek, kl. 3

                      Mateusz Franczak, kl. 1

                     Oliwia Kulak, kl. 2

Wyróżnienie: Dominik Franczak, kl. 3

                      Aurelia Pachut, kl. 2

                      Magdalena Szewczyk, kl. 8

Organizator: Marzena Piórkowska