cert 21 01   cert 21 02Klasa druga wraz z wychowawczynią Jolantą Ciągło otrzymała CERTYFIKAT ukończenia II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

Uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem wychowawczyni Jolanty Ciągło zakończyli realizację III Modułu „Mała chmurka w krainie słońca” w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

W trakcie realizacji trzeciego modułu omawialiśmy lekturę „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.

Realizując poszczególne zadania:

1. Omówili przeczytaną lekturę i uzupełnili "Lekturnik" i przygotowane przez nauczyciela karty pracy.
  2. Drugoklasiści wraz z wychowawczynią Jolantą Ciągło przygotowali klasowe obchody Dnia Ziemi.

Rozpoczęli od udziału w Werbinarium Ekologicznym online "JAK BYĆ EKO", który był organizowany przez EKOLANDIA.EDU z okazji Dnia Ziemi.

Podczas zajęć utrwalili swoją wiedzę na temat segregowania śmieci, eko - przedmiotach wielokrotnego użytku: torbach, butelkach itp.

Drugoklasiści usystematyzowali swoją wiedzę i otrzymali potwierdzenie swojego udziału w zajęciach.

Wysłuchali czytanego przez chętne dzieci opowiadania „Alarm na łące” oraz wiersza Niny Kołek ,,Polny skowronek”. Rozumiejąc problem wypalania traw przygotowali bardzo wymowne plakaty pt. „Stop! Wypalaniu traw!”, które ozdabiają korytarz naszej szkoły.

3. Obchodziliśmy również Dzień Ochrony Środowiska, co prawda nie 5 czerwca w sobotę, tylko 7 czerwca 2021 r. w poniedziałek.

Obchody tego dnia rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza „Las”. Później obejrzeli film „Leśna wycieczka”, po którym dyskutowaliśmy o sposobach ochrony lasów i jego bogatej fauny i flory.

W grupach uczniowie przygotowali plakaty „Czarodziejskiego drzewa”, które ozdabiają nasz korytarz przed salą.

4. Zorganizowaliśmy Piknik Czytelniczy pod Chmurką, na który każdy uczeń klasy drugiej przyniósł swoją ulubioną książkę. Niektórzy nie mogąc zdecydować się przynieśli kilka.

W dowolny sposób każdy drugoklasista zaprezentował je kolegom i koleżankom z klasy, zachęcając ich do ich przeczytania.

Po wszystkich prezentacjach każdy uczeń mógł wybrać sobie jedną z przyniesionych książek do dokładnego przeczytania. Wśród drzew rosnących wokół naszej szkoły dzieci zagłębiły się w lekturze wybranych książek.

Posumowaniem było wykonanie eksperymentu przyrodniczego „Gdyby nie było Słońca”. Uczniowie po dwóch tygodniach eksperymentu doszli do wniosku, że Słońce jest niezbędne w życiu roślin, zwierząt i przede wszystkim ludzi.

Na potwierdzenie wykonanych zadań otrzymali certyfikat.

Modułu „Mała chmurka w krainie Słońca” była ostatnim etapem realizacji całorocznego Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty, portalu „Niezbędnik Nauczyciela” oraz „Dwukropek”. Partnerem w czytaniu było Wydawnictwo MAC.

Klasa II wraz z wychowawczynią Jolantą Ciągło otrzymała CERTYFIKAT ukończenia II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

Każdy z uczniów biorących udział w realizacji projektu również otrzymał swój osobisty certyfikat.

Dzięki realizacji tego projektu drugoklasiści polubili, a niektórzy pokochali czytanie. Podczas realizacji wiosennego modułu Klasowe Drzewo Czytelnicze bardzo się zazieleniło.

Umówiliśmy się w kwietniu, że każdy uczeń, który przeczyta dowolna książkę zapisuje jej tytuł i autora na kartce oraz liczbę stron książki. Za każde przeczytane 50 stron mogli przyczepić jeden listek ze swoim imieniem lub inicjałami.

Klasowe Drzewo Czytelnicze zostaje z nami i czeka na nasz powrót po wakacjach, już w klasie trzeciej.

Już nie możemy się doczekać trzeciej edycji, tzn. uczniowie i wychowawczyni.

J.Ciągło