dz prof 21 1322 czerwca w naszej szkole już po raz trzeci obchodziliśmy dzień profilaktyki. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od podsumowania działań związanych z programem „Szkoła dobrego wychowania”.

Przypomnieliśmy obowiązujące zasady zachowania się w szkole wobec osób starszych i rówieśników. Następnie każda z klas przygotowała inscenizację na temat znajomości zasad savoir vivre`u. Przedstawienia były zróżnicowane, ale każde pokazywało, jak należy się zachować wobec innych osób w różnych sytuacjach. Pomysłowość i zaangażowanie uczniów w przygotowanie przedstawień najlepiej pokazują zdjęcia.

    Druga część III Dnia Profilaktyki przeznaczona została na przypomnienie zagrożeń związanych z używaniem internetu. Najważniejsze informacje na ten temat uczniowie zdobyli od Pani Policjant Iwony Pawlik z KPP w Limanowej. Spotkania  odbyły się w dwóch grupach,a ich tematyka była zróżnicowana: młodsi uczniowie poznali  zagrożenia czyhające w internecie i uczyli się je eliminować, starsi poznali odpowiedzialność karną. Po spotkaniu uczniowie klasy IV i VI wykonali plakaty na temat: „Bezpieczny internet”, a starsi uczniowie obejrzeli film pokazujący, jak łatwo w internecie można stracić panowanie nad udostepnionym materiałem.

   Trzecia część naszego spotkania dotyczyła depresji. Uczniowie poznali przyczyny i skutki depresji, uczyli się rozpoznawać objawy tej choroby, która coraz częściej dotyczy także dzieci i młodzieży. Zebrani obejrzeli krótkie filmy, które w prosty sposób pokazywały poruszony problem.

   Ostatnim punktem spotkania było wręczenie nagród przez Dyrektora Szkoły za udział i osiągnięcia w kilku konkursach: wiedzy na temat savoir vivre`u „Mistrz savoir vivre`u”, literackiego –„Moje zachowanie świadczy o mnie!”oraz konkursach przeprowadzonych w dniu profilaktyki: najlepsza inscenizacja na temat stosowania zasad dobrego zachowania oraz najlepszy platat „Bezpieczny internet”. Nagrodzeni otrzymali dyplomy, zwycięzy – nagrody książkowe, a wszyscy – lody dla ochłody. Nagrody takie należały się wszystkim z dwóch powodów: każdy był zaangażowany w działania zaplanowane w związku z III Dniem Profilaktyki, a na zewnątrz panował tzrydziestostopniowy upał.

                Organizatorem III Dnia Profilaktyki były Panie: Dorota Sewielska i Lucyna Pazdur.