lekturki 21 08W październiku klasa Ib  rozpoczęła realizację innowacji pedagogicznej „ Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Pierwszym etapem naszej pracy było wykonanie klasowej chmurki Tosi, która przez cały rok będzie obserwowała działania uczniów. Następnie wspólnie przeczytaliśmy książkę Adama Bahdaja pt. „Pilot i ja” i uzupełniliśmy lekturniki. 

Wiele emocji wśród dzieci wzbudził list od chmurki Tosi, w którym opisała  kolejne zadania dla klasy Ib.  Tosia prosiła o założenie biura detektywistycznego i rozwiązanie zagadek dotyczących zawodu pilota. Następnie w grupach mali detektywi tworzyli rysopis poszukiwanego zawodu, odwiedziły interaktywne Miasto Zawodów i zgromadziły informacje na temat zawodu pilota. Na zakończenie zajęć poszczególne grupy wykonały makiety miasta zawodów. To były bardzo interesujące i wartościowe zajęcia.