wyciecz. 21 06 W dniu 08 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Limanowskiego Muzeum Regionalnego. Zwiedzili tam interaktywną wystawę poświęconą Bitwie Limanowskiej, a pani kustosz Magdaleną Urbaniec przybliżyła im historię tamtych wydarzeń.

Dowiedzieli się o przebiegu i ważności rozgrywającej się bitwie na Jabłońcu, Golcowie i innych okolicznych miejscowościach w grudniu 1914 r.

Później dzieci uczestniczyły w grze terenowej zorganizowanej przez pracowników muzeum na terenie parku miejskiego. Wszystkim grupom udało się odszukać ukryty skarb – mapę Bitwy Limanowskiej.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było zapalenie zniczy na cmentarzu na Jabłońcu, na mogiłach poległych tam żołnierzy podczas Bitwy Limanowskiej.

Zmęczeni, ale bogatsi o wiedzę zdobytą podczas „Wyprawy śladami Bitwy Limanowskiej” wróciliśmy do szkoły.

1. Ciągło, E. Daniel, M. Banach, D. Sewielska