biblioteka 21 01

biblioteka 21 02

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem,a puste serca wzruszeniem” (K. Makuszyński)

W dniach 22 i 28 września 2021 roku uczniowie z klas I odwiedzili bibliotekę.

 Dzieci obejrzały wnętrze biblioteki. Dowiedziały się, jak znaleźć książki dostosowane do ich wieku i według jakich kategorii rozmieszczone są na półkach. Następnie mali czytelnicy poznali główne zasady korzystania z biblioteki. Zobaczyli, jak wygląda karta czytelnika, poznali zasady wypożyczania książek. Nasi najmłodsi uczniowie sprawnie rozwiązywali zagadki o bibliotece, pięknie opowiadali o tym, czego ksiązki nie lubią i o co proszą swoich czytelników. Umieli wymienić różne korzyści wynikające z czytania książek.

Na pamiątkę spotkania w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek. Obiecały, że bibliotekę odwiedzać będą często. Na dowód tego, że na pewno dotrzymają danego słowa, od razu wyszukali na półkach ksiązki, od których rozpocznie się ich przygoda z czytaniem.

Naszym najmłoszym uczniom życzymy sukcesów w nauce. Niech nigdy nie zabraknie im czasu na czytanie, by mogli poznać wiele mądrych i ciekawych książek, a dzięki temu odbędą fascynujące podróże do światów stworzonych przez autorów.

                                                                                                    Bibliotekarz: D. Sewielska