ks o polsce 21 05   9 listopada 2021 roku na korytarzu szkolnym przygotowana została wystawa książek o tematyce historycznej i patriotycznej. W naszej bibliotece znajduje się kilkadziesiąt pozycji z gatunku książek historycznych, które warte są przeczytania, a równocześnie rzadko po nie sięgamy. Dlatego dzisiaj to książki „wyszły” do swoich czytelników i pokazały swoje bogactwo.

Podczas przerw uczniowie podchodzili, oglądali ilustracje, dopytywali, jakich wydarzeń ksiązka dotyczy, z jakimi wydarzeniami historycznymi związani są tytułowi bohaterowie.

            W ostatnim czasie udało nam się pozyskać, dzięki pomocy jednego z rodziców, 17 nowych książek o tematyce historycznej i patriotycznej, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Otrzymaliśmy je od Fundacji Kwartalnika „Wyklęci”, która realizuje program mający podnieść świadomość historyczną i propagować postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży. Pozyskane ostatnio książki również można było obejrzeć na przygotowanej wystawie.

Wystawę książek przygotowała D. Sewielska

            Dziękuję za pomoc w przygotowaniu wystawy uczennicom klasy siódmej – Oli i Amelce, na które zawsze mogę liczyć podczas wszelkich prac bbliotecznych!