podroznik 21 01 W dniu 17.11.2021r. odbyło się spotkanie z panem Krystianem Pyrzak, który reprezentował grupę podróżniczą „Trzask”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii ilustrowanej slajdami oraz prezentacją ciekawych oryginalnych przedmiotów używanych przez buszmenów.

 Podróżnik opowiadał o kłusownikach, którzy dla pieniędzy odbierają małe gepardy matkom, odcinają nosorożcom rogi, słoniom ciosy, bezwzględnie mordują małe foki uchatki. Przybliżył słuchaczom warunki życia buszmenów i koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki, panny na wydaniu, mężatki oraz młodych chłopców kawalerów. I wiele, wiele innych ciekawostek .Spotkanie to było wartościową lekcją przyrody i geografii poprowadzoną z dużą dawką humoru.

                                                                                            M.Opiela