czyt z kl 21 01 Uczniowie klasy III otrzymali potwierdzenie realizacji I modułu „Podróże małe i duże” III edycji Międzynarodowego Programu Edukacyjnego „Czytam z klasą” pt. „Poznajemy zawody”. Jako pierwszą lekturę wybraliśmy książka Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. 

 

W ramach realizacji poszczególnych zadań uczniowie wykonali dwa plakaty, które zachęcały inne dzieci do czytania książek. Autorskie plakaty i nie tylko ozdobiły korytarz naszej szkoły, ale również propagowały i zachęcały do czytania.

Dużym wydarzeniem dla trzecioklasistów był zorganizowany bal andrzejkowy pt. „Dzień Postaci z Bajek”. Każdy z uczniów samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców przygotował swoje przebranie. Widzieliśmy postaci z bajek Disneya, Andersena i wielu innych pisarzy. Na zakończenie „Dnia Postaci z Bajek” wszystkie osoby, które przebrały się brały udział w konkursie na najciekawszy stój. Z każdej klasy były wyłonione i nagrodzone trzy najciekawsze stroje, a pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Uczniowie klasy trzeciej zaprojektowali oraz wykonali zakładki, których kształt lub dekoracja zawierała elementy nawiązujące do omawianej przez nas lektury „O psie, który jeździł koleją”. Zakładki miały kształt lizaków zawiadowcy, pociągu, torów kolejowych itp. Wśród wykonanych prac były również zakładki, na których uczniowie narysowali ilustracje do wybranych fragmentów książki. Wykonane zakładki sprezentowali wybranym przez siebie osobom.

Ostatnim elementem realizacji I modułu była realizacja projektu, dzięki któremu poznali różne zawody i wspólnie stworzyli „Miasto zawodów”. Każdy uczeń wybrał interesujący go dowolny zawód, który indywidualnie opracowywał, tzn. zbierał o nim informacje, rysował postać z atrybutami charakterystycznymi dla danego zawodu oraz budynek, miejsce, w którym ta osoba pracuje. Wspólnie wykonana plansza ozdabiała korytarz przed naszą klasą.

Z niecierpliwością czekamy na realizację II modułu, w którym będziemy przerabiać lekturę „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

  

Jolanta Ciągło