konk rec 17 0218 października 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbył się IV powiatowy konkurs recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”. W konkursie wzięło udział 35 gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych.

W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem: Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić … Oceny występów dokonało jury w składzie: krakowski aktor i reżyser Łukasz Rybarski, aktorka Beata Rybarska, ks. Robert Pociecha, p. Anna Król  oraz nauczycielka języka polskiego p. Barbara Piszczek. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Kędroń (kl. II gim.), Martyna Kędroń (kl. III gim.) i Jolanta Król (kl. III gim.).

Za piękną i dojrzałą interpretację utworów Karola Wojtyły przyznane zostały nagrody rzeczowe, które wręczyli jurorzy oraz dyrektor ZSTiO Jan Skrzekut. Z naszej szkoły III miejsce zajęła Jolanta Król. Jurorzy, gratulując zwycięzcom i uczestnikom, zwrócili uwagę na dojrzałość emocjonalną wykonawców i na umiejętność oddania głębi treści zawartych w interpretowanych, często bardzo trudnych, tekstach. Niezwykle cenne dla uczestników konkursu i ich opiekunów było to, że po wręczeniu nagród członkowie komisji, p. Łukasz Rybarski i p. Beata Rybarska, omówili najczęstsze błędy popełniane przez recytujących. Są to często detale, ale mają wpływ na ocenę ich występu przez jury.

Uczennice do konkursu przygotowała p. Dorota Sewielska.