dz serca 19 04  Światowy Dzień Zdrowego Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu  Światowej Organizacji Zdrowia, UNESCO i UNICEF-u. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia.

 

Podczas  szkolnych obchodów  przygotowano na korytarzu szkolnym  cztery strefy tematyczne :

- GOTUJ Z SERCEM - degustacja smakołyków wzmacniających pracę serca np. pomidorki czy smoothie z buraka i banana.

- ZADBAJ O SERCE – badanie ciśnienia krwi.

- AKTYWNE SERCE – ćwiczenia gimnastyczne.

- CZULEJ DLA SERCA – techniki  relaksacyjne.                                                                                                                                                       Szkolny klub profilaktyki zdrowia przygotował również gazetkę ścienną na której umieścił  dziesięć przykazań zdrowego serca.